A je tu léto

07.06.2015 20:30

Končí první horký víkend, který jsme s kamarádkou strávili v Krkonoších. Vezlii jsme sice na chaloupku šicí stroje, ale protože počasáři slibovali hezky, v batohu jsme měli přibalen i výlet. Opět jsme vyrazili z Rezku, u Vidlice jsme obrátili směr k Dolním Mísečkám, tentokrát se však budeme držet modré značky a vystoupáme k zelené, která vede od Míseček Kotelní jamou na Dvoračky. Cesta byla příkrá, ale většinou vedla stinným lesem, takže i přes stoupající teplotu se šlo hezky. Nikde ani živáčka, jen ptáci nám zpívali. Kotelní jámy byly úžasné, šedozelená lišejníková barva byla překryta svěží zelení borůvek, jejichž bohaté keře hučely včelami. Borůvek by mohlo být letos dost...

Ještě 3.5 km a budeme na Dvoračkách. Tam bylo přelidníno, bufáč i venkovní restaurace plná, však byl čas oběda. Pojedli jsme, popili kofolu a vyrazli zpět k Rezku. Na Jestřabí jsme ještě v hospůdce Krakonoš ochutnali pravou zmrzlinu z domácích surovin a popojeli na chaloupku, kde byl kurs Tiffany a drátování v plném proudu.

Druhý den jsme šli jen na malý výlet na Kobylu, zastávku u Kapličky jsme nemohli vynechat, vedle křížové cesty přibyla nová tabule s historií Kapličky. Trochu jsme pobloudili, ale náš cíl - vrchol Kobyla 896 m. n. m. byl dosažen. A zpět na chaloupku to bylo, co by dup.