Na Dvoračky

19.01.2013 21:00

Moje první lyže! Na chaloupce jsem byla o vánocích, ale to jen nakrátko, přednost dostala návštěva rodiny. A další víkend byl uplakaný a po sněhu téměř ani památky. Moc jsem se těšila na víkend, kdy budu moci vyrazit do bílé stopy. Všude byly hlášeny potíže s přibývajícím sněhem, jen u nás v Krkonoších to nebylo tak zlé. Ale sníh byl, na sobotu byla na lyže nachystaná i Vlaďka, mohli jsme vyrazit. Jiří nás dovezl na Rezek, doprovodil až do sedla pod Dvoračkami, ale pak nám dal nashle, neb měl jiné odpolední povinnosti. Na Dvoračky jsme dorazily o půl dvanácté a co teď? Na oběd je to brzo, svítí sluníčko, nefouká, to je co říci a tak se vydáváme dál. Vyšplhat se na Lysou dá fušku, možná by to šlo lépe, kdybych nemluvila, ale to bych svými moudry nemohla bavit i okolní turisty. Cestou debatujeme, kudy se vydáme dál. Na Voseckou je to daleko, možná tak na Vrbatku, sjet na Mísečky a pak k Vidlici. Nakonec nás zlákal možný dlouhý sjezd od Vosecké a vydali se tedy směrem vpravo. U čtyř pánů Vlaďka navrhuje zkratku, modrá ukazuje ke Krakonošově snídani. Zprvu mírný sjezd se stává prudčím a vypadá to, že Voseckou mineme. Zkoumáme tedy konečně mapu, no jasně, zkratka to je a pěkný sešup lesem k tomu. Docela jsem byla ráda za mé pomalé lyže. Od Krakonošovy snídaně se vydáváme po žluté, raději již spoléháme na ukazatel a tyčové značení, opouštíme tedy krásnou vrstevnicovou lyžařskou cestu a vydáváme se do kopce. Když se les začíná rozestupovat, Vlaďce se příliš nezdá výška stromů, nejsou o moc vyšší než my, což znamená, že jsme si docela vystoupali. No ano, na Zadní Plech, teď sjedeme dolů k vlekům v Rokytnici, přehopsáme sjezdovky a na Dvoračky je to již jen jeden kilometr. Ona to byla nakonec zkratka, ty 4 km navíc bychom asi po té pěkné cestě rychleji nezajely, já tedy určitě ne. Pokud jsem měla jsem výhrady, tak ne ke kopci ale k rozšlapané cestě. Chodci a běžkaři se v jedné stopě nemají v lásce. 

Na Dvoračkách jsme daly rychlý oběd a pak už známou cestou vpravo od Vlčího hřebene na Rezek, tady už auto nebylo a tak nás čekalo ještě cca 5 km na chaloupku. Podle mapy byl náš výlet dlouhý  jen 24 km, ale zato s 1033 m nastoupanými a 1204 m sjezdů. To ta varianta s Mísečkami byla o 4 km delší, ale zase bychom se pěkně vezly dolů. Tak třeba někdy příště. A mám závazek začít trochu posilovat, abych příště Vlaďce stačila. 

Foto: https://www.zelena-chaloupka.cz/fotogalerie/#p1110620-jpg

Na moji první výpravu to bylo až až, v neděli jsem si dala odpočinkovou cestu okolo Kapličky a byl čas vyrazit do kraje.