Na Labskou s hasičema

26.09.2011 21:07

Hasiči Poniklá pořádají každý rok výlet, letos mě přibrali  a vydali jsme se "na hora", jak říkáme cestám na vrcholy našich krásných Krkonoš. Odjezd byl v neděli 25.9.2011 v 8.00 z Poniklé, u Krakonoše jsme objednali krásné počasí a vyjeli na Horní Mísečky, zde  nám Soňa nastínila plán výletu, km (16) a občerstvovací zastávky. První byla ve Špindlerově Mlýně, kam jsme sešli z Míseček. Poté jsme se již vydali údolím podél Labe, cesta byla příjemná,

zapovídali jsme se a ani jsme nepostřehli, že lehce stoupáme. Brzy se nám otevřely krásné výhledy na skalní masiv a Pančavský vodopád stékající z úbočí.

Trochu stoupání po kamenitém chodníku a již se před námi objevila Labská bouda. Vedle ní pak krásný barevný pohled.

Na Labské jsme počkali na ty, co se více kochali, opět posvačili, oddechli a vydali se k pomyslnému cíli cesty - Prameni Labe. Zde nám již bylo jasné, že 16 km hravě překonáme, zvláště, když dojdeme pěšky až na Mísečky, což učinila většina z nás. Tam jsme měli chvíli na posezení v roubené hospůdce, s příjemnou obsluhou. Ještě jsme dopovídali zážitky z výletu a byl čas se vydat k domovu. Km bylo nakonec asi 20, ale nádherné počasí, krásné výhledy s barvícím se podzimem a příjemné povídání napříč celou výpravou nám za trochu námahy stálo.

Veronika