Okolo Špindlu

02.10.2011 21:49

Uplynul týden a opět jsme byli ve Špindlu - tentokrát s Radimem. Vyjeli jsme na Pláně lanovkou, jezdí v letní sezóně každou půlhodinu, vyveze čekající, také odvážné, pro mě spíše bláznivé chapce s terénními koly, ti potom sjíždějí pod lanovkou docela pěkný svah. my jsme se v klidu vydali po turistické cestě, zavrhla jsem návrh jít cestou pro lyžaře (podél) tyčí a tak jsme museli z kopce i do kopce, ale zase jsme prošli okolo chaty na Pláni, okolo Klínovek, zde se nám připomněla historie, Klínovky byly německé a měly dokonce svoji školu, po válce byly vysídleny. Dnes se zde můžete občerstvit, my však pokračovali dál, občas nás překvapilo stádečko ovcí, pasoucí se klidně v lese mezi balvany, bez jakýchkoliv ohradníků. Došli jsme na Chatu na rozcestí, zde bylo první občerstvení, pivo Pardál a dobré preso. Pokračovali jsme dál až k Výrovce a po asfaltce spolu s davy lidí až nahoru k pámátníku obětem hor.

Po pravé straně se vztyčovala Sněžka, i když tu jsme v naší cestě vynechali, i tak jsme měli spoustu času se kochat krásnými výhledy. Pak už nás čekala Luční bouda, ale tady bylo opravdu hodně lidí, tak jsme pojedli svačinu a vydali se po modré zpátky do Špindlerova Mlýna. Zvolili jsme delší cestu Údolím Bílého Labe, ale zato opravdu krásnou.

Po kamenitém chodníčku jsme scházeli asi 4,5 km k Boudě u Bílého Labe.

Zastavili jsme se, najedli a šli dál. Podél zurčící vody jsme sešli do města, ale bylo to nádherné. Obrovské kamenné bloky, velké ohlazené kameny, tu širší, tu uzší řečiště. Nevím, jak by bylo náročné stoupat obráceně, to jsem původně plánovala, ale rozhodně si cestu Bílým Labem nenechte ujít. Potkali jsme taky známé a příbuzné, byl prostě den jako stvořený pro výlet.